Campionatele Naționale, Târgu-Mureș 2011

Sâmbătă 12 martie 2011 Târgu-Mureș a fost gazda Campionatelor Naționale de Juniori 3(11-12 ani), Juniori 1(15-16 ani) și Seniori(peste 18 ani). La cele două probe de concurs(kata și kumite) s-au înscris 275 de sportivi de la 13 cluburi din țară. Competiția a fost organizată de către C.S. Tiger-Budo Târgu-Mureș sub egida Federației Române de Karate Kyokushin.

Clubul Kyospirit Cluj-Napoca a fost prezent cu 9 sportivi și a reușit să cucerească 7 medalii: 2 de aur, 2 de argint și 3 de bronz. La finalul competiției de seniori clubul nostru a ocupat a treia poziție în clasamentul pe medalii al cluburilor. O mențiune specială pentru Bogdan Pralea care la prima lui competiție a reușit un parcurs de excepție la Seniori -80 kg cat.B, o categorie foarte disputată, cu 18 sportivi înscriși la start. După 4 meciuri spectaculoase pe care a reușit să le câștige prin ippon sau wazari Bogdan a obținut locul 2 într-o finală controversată.