Campionatul Național de Copii, Juniori 2 și Tineret, Bistrița 2010

Pe 13 martie 2010 Bistrița a fost gazda Campionatului Național de Copii, Juniori 2 și Tineret. Peste 130 de sportivi, de la 11 cluburi din țară, au concurat pentru titlurile de campioni naționali.

Clubul C.S. Kyospirit Cluj-Napoca a participat la această competiție cu cinci sportivi și doi arbitri, reușind sa obțină rezultate foarte bune atât la probele de kata cât și la kumite. În total clubul nostru a obținut 7 medalii(2 de aur, 3 de argint și două de bronz) și o clasare în primii cinci sportivi.

Un alt lucru pozitiv a fost evoluția sportivului Mihai Cîmpian care și-a câștigat dreptul de a participa la antrenamentele lotului național de tineret în vederea pregătirii pentru Campionatul European din luna iunie.

Mihai Cîmpian +75kg:

Puteți vedea pozele de la acest concurs aici.

Tags: , , , ,

7 comentarii la “Campionatul Național de Copii, Juniori 2 și Tineret, Bistrița 2010”