Rezultate Cupa României la Individual, Cluj-Napoca 2012

În data de 3 noiembrie 2012 la Cluj-Napoca a avut loc a doua ediție a Cupei României pentru copii și seniori începători. Evenimentul a fost organizat de clubul sportiv Kyospirit din Cluj-Napoca, sub egida Federației Române de Karate Kyokushin. La startul competiției s-au prezentat 226 de sportivi, de la 15 cluburi din țară, la cele două probe: kata și kumite.

Intrecerea a fost foarte disputată, mai ales la seniori. Meciurile copiilor au starnit și in acest an zâmbete din public, însă părinții concurenților cu siguranță trăiau  evenimentul cu pulsul foarte ridicat 🙂 Înainte de premieri sportivii de la Kyospirit au avut o demonstrație foarte haioasă, gustată din plin de copii dar și de adulți.

În competiția de seniori clubul nostru a reușit să obțină 5 medalii, din care două de aur, trei de bronz, precum și patru clasări în primii opt. De asemenea, Andrei Mureșan de la C.S. Kyospirit Cluj-Napoca a fost declarat cel mai tehnic luptător al competiției.