Rezultate Cupa României la Individual, Cluj-Napoca 2013

În data de 26 octombrie 2013 Cluj-Napoca a fost gazda celei de-a cincea ediții a “Cupei României la Individual”, competiție destinată copiilor până în 12 ani și seniorilor începători.

La startul ediției din acest an s-au adunat 208 sportivi de la 15 cluburi din întreaga țară, la cele două probe de concurs: kata și kumite.

Concursul a fost organizat sub patronajul Federației Române de Karate Kyokushin precum și cu sprijinul Ministerului Tineretului și Sportului. întrecerea a fost inclusă în acest an în programul “Pierre de Coubertin”, un program ce are ca scop dezvoltarea armonioasă din punct de vedere sportiv a copiilor.

Clubul nostru a obținut în acest an două medalii de aur, ambele prin RAREȘ POPA, care a reușit să se impună în mod categoric atât la proba de Kata Seniori cât și la cea de Kumite Seniori -80kg. Competiția nu s-ar fi putut organiza fără sprijinul sponsorilor noștri:

De asemenea mulțumiri și partenerilor noștri media:

Mulțumiri speciale și tuturor voluntarilor de la Kyospirit care și-au dedicat din timpul personal organizării impecabile ale acestei competiții!

Tags: , , , ,